CLGA

Golf Resort Karlovy Vary presented by Thun 1794 a.s.

karlovy vary

O turnaji

O turnaji

Golf Resort Karlovy Vary je spojen s mnohaletou tradicí. Právě zde vznikaly úplně první začátky českého golfu. Původní golfový klub byl založen v roce 1904 a později v roce 1933 byla dostavena druhá devítka. Dnešní mistrovské hřiště je umístěno v malebném přírodním prostředí a přitom se nachází pouhých 5 km od centra Karlových Varů v lokalitě Olšovy Vrata. Hráči a hráčky se mohou na svou hru připravit na driving rangi a tréninkových plochách nebo v působivé klubovně s terasou, která je umístěna nad greenem 18. Jamky.

Turnaj CLGA v Golfresortu Karlovy Vary presented by Thun 1794, a.s.

Stejně jako golfové hřiště má i hlavní partner třetího letošního turnaje CLGA v karlovarském kraji dlouhou historii. Společnost Thun 1794 a.s. je největší český výrobce porcelánu. Má ve svém výrobním programu ucelené tvary užitkového či hotelového porcelánu, speciální varný program, porcelán pro děti a zakázkové zboží pro velké mezinárodní řetězce. Jedná se o specifický druh tzv. tvrdého porcelánu s vypalovací teplotou 1405°C. Vysoká kvalita a osobitý design vycházející z více než 220leté tradice výroby porcelánu v Čechách zaručuje vysoký uživatelský standard pro naše zákazníky. Sídlem společnosti je město Nová Role u Karlových Varů, které je nazýváno městem porcelánu. Prodej výrobků realizuje akciová společnost Thun Trade.

Ačkoliv je porcelán rodu mužského, převážnou většinu zaměstnanců porcelánky Thun tvoří ženy – ženy malířky, ženy tiskařky, ženy kvalitářky, ženy skladnice. Třísměnný provoz v porcelánce umožňuje ženám flexibilitu pracovního dne. Bez jejich jemných rukou a pečlivosti by porcelánová výroba dozajista nebyla tím, čím je. S úsměvem a láskou k naší tradici se velkou měrou podílí na skutečnosti, že je porcelán se značkou Thun dokonalý a jedinečný, známý po celém světě.

Společnost Thun 1794 a.s. proto i z tohoto důvodu ráda podpořila CLGA na tomto ryze ženském golfovém turnaji.

Hřiště

Na hřišti v Karlových Varech se hráči pohybují převážně na jamkách obklopenými stromy. Hráč má proto pocit, že je na příjemné procházce a napomáhá tomu i rovný povrch hřiště. První jamka, která se nachází u klubovny je poměrně snadná na rozehrání. Jamka číslo 1 je nezáludný par 4, který je velmi přívětivý pro jakéhokoliv hráče či hráčku. Dámy mají tu výhodu, že jim nestojí žádná překážka v cestě a spoléhá se tedy na pouhý odpal směrem vpřed.

Jediné nebezpečí ve Varech mohou být občasně nastražené stromy v dopadových zónách a nebo bunkery v blízkosti greenů. Pro dlouhé ranaře mohou být některé čtyř pary takzvanou jednohubkou a v mnoha případech se rozhoduje i o přesnosti na tří parech.

Startovné

Pro členky CLGA: 1.600 Kč
Ostatní: 2.000 Kč

Kdy

30. července 2024
od 8:00
do 18:00

Kde

Golf Resort Karlovy Vary

PROSTOR PRO REKLAMU

Galerie

Nadcházející turnaje

Royal Beroun Golf Club
Royal Beroun Golf Club presented by Vodafone
Royal Beroun Golf Club je prestižní golfové hřiště, které má k ženskému golfu velmi blízko. Pyšní dlouholetým partnerstvím s...
30. dubna 2024
Karlštejn
Golf Resort Karlštejn presented by Chopard
Golf Resort Karlštejn patří v ČR k nejznámějším hřištím a nepochybně díky svému působivému umístění s majestátní výhledem...
21. května 2024
pyšely
Loreta Golf Pyšely presented by CarTec
Loreta Pyšely patří k mladším hřištím v ČR, jelikož bylo oficiálně otevřeno v roce 2013. Nic na tom...
11. června 2024
karlovy vary
Golf Resort Karlovy Vary presented by Thun 1794 a.s.
O turnaji Golf Resort Karlovy Vary je spojen s mnohaletou tradicí. Právě zde vznikaly úplně první začátky českého...
30. července 2024
panorama
Panorama Golf Resort Kácov presented by Pilsner Urquell
Pilsner Urquell a golf k sobě patří již desítky let. Díky spolupráci Pilsner Urquell s předními českými golfovými hřišti si mohou...
19. srpna 2024
cihelny-1024x576-1
Cihelny Golf & wellness resort
Prožijte vrchol luxusu a odpočinku v našem golfovém resortu, který je zasazen do serene krásy přírody. Ponořte se...
12. září 2024
nahled-marianske-lazne
Royal Golf Club Marianské Lázně
Pojďte si s námi zahrát nejstarší golfové hřiště u nás, které je ještě navíc Královské! Jeho počátky sahají...
13. září 2024
albatross
Albatross Golf Resort
Albatross Golf Resort se nachází nedaleko od Prahy, směrem na dálnici D5, ve Vysokém Újezdě. Albatross patří mezi...
1. října 2024