CLGA

CLGA – sportovně založené golfistky našly svoji základnu

Czech Ladies Golf Association naplnila v roce 2023 své poslání. Vytvořila zázemí amatérským golfistkám, které mají zájem se navzájem potkávat a sdílet radost z aktivního života. Během jediné sezóny má asociace více než 140 členek. ČGF stejně jako letos podporuje aktivity CLGA i v roce 2024.

Celý svět se zabývá podporou ženského golfu na jeho amatérské úrovni. Počet žen, které hrají golf, je v celém světě vzhledem k počtu hrající mužské populace neodpovídající. V České republice tvoří ženy cca jednu třetinu všech golfových hráčů v zemi a tento poměr je na evropské úrovni spíše nadstandardní. Většina českých golfových klubů vytváří příležitosti pro vlastní hráčky, ale na celorepublikové úrovni ženy své zázemí hledaly doposud marně.

Na začátku roku přišla se svojí aktivitou Czech Ladies Golf Association s cílem pomáhat ženám nebát se soutěžního golfu, rozvíjet své golfové dovednosti, orientovat se v golfových pravidlech a v neposlední řadě vytvářet nová přátelství, bavit se sportem a vším, co k této krásné aktivitě patří. V prvním roce vytvořila kalendář šesti turnajů na významných českých hřištích. Oslovila partnery, kteří vytvořili atraktivní soutěžní, ale i společenské prostředí. Kapacita jednotlivých turnajů se pohybovala v průběhu roku kolem 72 hráček a byla na většině turnajů naplněna. Více než 140 hráček se stalo členkami asociace a tím i klíčovým hnacím motorem, který motivoval organizátorky CLGA Darinu Muchovou, Martinu Hüblovou, Kláru Grubnerovou a Helenu Lacinovou k dalším aktivitám.

„Rok 2023 hodnotím jako velice úspěšný restart asociace, podařilo se nám aktivovat přes 100 golfistek, myslím těch, které opravdu hrály pravidelně,“ říká prezidentka asociace Darina Muchová a prozrazuje vize do další sezóny: „V příštím roce bychom se rády posunuly ještě v rámci tréninku a vzdělávání. Věříme, že na to bude prostor – například při dvoudenním turnaji Mariánky/Kynžvart.“

V sezóně 2024 CLGA plánuje celkem osm zastávek. Sezónu odstartuje 30. dubna v Berouně. Hráčky se následně setkají na Karlštejně, v Pyšelích, v Karlových Varech, dále v Kácově a na zmiňovaném dvoudenním turnaji v Mariánských Lázních a v Kynžvartu. Celá tour bude zakončena 1. října na Albatrossu ve Vysokém Újezdě.

Česká golfová federace zajišťuje pro hráčky žebříčkový servis, který ke sportovnímu golfu neodmyslitelně patří. V roce 2023 se v kategorii do HCP 25 na prvním místě umístila Ludmila Milerová z Golf Club Eden Beroun. V druhé kategorii nad HCP 25,1 je na prvním místě v žebříčku Eva Dědochová z Loreta Golf Club Pyšely.

Darina Muchová neopomenula poděkovat všem partnerům: „Děkujeme, že jste se rozhodli podpořit ženy v jejich aktivitách, umožnili jim prožít krásné sportovní okamžiky, najít nová přátelství i zajímavá pracovní propojení,“ a všem ženám vzkazuje: „Staňte se členkou CLGA a hrajte s námi golf, udělejte si čas pro sebe a poznejte spoustu zajímavých žen!“

Zdroj: ČGF.cz

PROSTOR PRO REKLAMU

PROSTOR PRO REKLAMU

Podobné články

CLGA_Finale-037
ČGF: CLGA- Just Ladies 2024 se rozrůstá na osm turnajů
Czech Ladies Golf Association na prahu nové sezóny těší nárůst...
IMG_4891
Druhý ročník CLGA je tady!
První ročník série turnajů Czech Ladies Golf Association (CLGA) ukázal,...
3244247210-0780-0226
Co jste možná nevěděli o ženském golfu a jedné z jeho nejslavnějších představitelek Mickey Wright
Pokud se vydáme po stopách našeho oblíbeného sportu do historie,...
2434634163-0780-0226
Golfový fitting pro ženy: Proč si přizpůsobit golfovou výbavu?
Golf je krásný sport, který si získává stále větší popularitu...