CLGA

Sára Kousková slaví 5. místo na Ladies European Tour v Indii

O další víkendový úspěch pro český golf se postarala Sára Kousková na LET v Indii, když čtyřdenní turnaj završila fantastickým 5. místem. Jana Melichová skončila v TOP20. Obě hráčky si posunem směrem nahoru v žebříčku Race To Costa Del Sol upevnily pozici zaručující plnou hrací kartu LET 2024.

Sára Kousková dosáhla skvělým pátým místem na Hero Womens Indian Open nejlepšího výsledku ve své premiérové sezoně na Ladies European Tour. V posledním kole v Dillí předvedla nejlepší kolo celého turnaje a díky výkonu 65 ran si polepšila o 14 míst. Celkově zahrála 6 ran pod par hřiště, a kromě důležitých bodů do celoročního žebříčku OoM obdržela šek na 13.635 euro. Kouskové patří aktuálně 51.místo v žebříčku, a je jasné, že získá plnou hrací kartu na Ladies European Tour i pro sezónu 2024. „Jsem ohromně šťastná. Prakticky celou sezónu jsme čekali na úspěšné finálové kolo, ale až tady se nám podařilo formu přetavit ve skvělý výsledek. S ohledem na celou sezónu je to ohromně cenné, protože nám tento výsledek prakticky zajistil plnou hrací kartu na následující rok,“ překypuje spokojeností Kousková po splnění cíle číslo jedna pro finálovou část sezóny.

Hřiště v Novém Dillí popisuje Sára Kousková jako ohromnou zkoušku: „Nikdy jsem nezažila podobné hřiště, kde by každá rána vyžadovala plnou pozornost a stoprocentní soustředění, protože případný neúspěch by znamenal velké ztráty. Greeny byly nevyzpytatelné a rychlé, ale ohromně nám pomohlo, že jsme měli možnost přijet o týden dříve a na hřišti trénovat. To se pak projevilo i dnes, kdy jsem si věřila prakticky od začátku. Celkově bylo hřiště velmi poutavé a plné výzev, kde se každá jamka dala hrát několika způsoby.“

Také Jana Melichová si úspěšně poradila s nástrahami hřiště. Cutem procházela do dalších kol na 20. příčce, skvělých 69 ran ve třetím kole ji posunulo dokonce na 10. pozici. Slabší chvilky si bohužel vybrala v kole finálovém. Především zahrané tripplebogey na 8. jamce, ke kterému přidala tři další bogey a jen jedno birdie na 3. jamce, zhoršily Melichové konečné účtování. I tak jí v turnaji patří velmi lichotivá pozice, když uzavírala TOP20. K tomu si odváží i šek na 5.738 dolarů.

Třetí Češka do party na turnaji Tereza Melecká uzavírala první den ještě s výsledkem 3 rány nad par na postupových pozicích. Druhý den ale přidala ke skóre další 4 rány nad par a postup do finálových kol jí o jedinou ránu utekl.

Premiérové vítězství na elitním evropském okruhu si připsala Němka Aline Krauter která zakončila turnaj s celkovým skóre (-15). O pět ran porazila druhou Švédku Saru Kjellker. Třetí skončila o další dva údery zpět domácí favoritka Diksha Dagar.

Sáru Kouskovou, Janu Melichovou, s nimi opět i Kláru Davidson Spilkovou a Kristýnu Napoleaovou čeká na konci října závěr série Aramco Team Series Presented By PIF v saudskoarabském Rijádu.

Výsledky turnaje LET Hero Women’s Indian Open najdete zde.

Připravil: -vrk-
Foto: Tristan Jones / LET

Zdroj: CGF.cz

PROSTOR PRO REKLAMU

PROSTOR PRO REKLAMU

Podobné články

CLGA_Finale-037
ČGF: CLGA- Just Ladies 2024 se rozrůstá na osm turnajů
Czech Ladies Golf Association na prahu nové sezóny těší nárůst...
IMG_4891
Druhý ročník CLGA je tady!
První ročník série turnajů Czech Ladies Golf Association (CLGA) ukázal,...
3244247210-0780-0226
Co jste možná nevěděli o ženském golfu a jedné z jeho nejslavnějších představitelek Mickey Wright
Pokud se vydáme po stopách našeho oblíbeného sportu do historie,...
2434634163-0780-0226
Golfový fitting pro ženy: Proč si přizpůsobit golfovou výbavu?
Golf je krásný sport, který si získává stále větší popularitu...