CLGA

Vstup pouze ženám, Czech Ladies Golf Association otevírá sezónu

Vzájemná setkávání, podpora, respekt a motivace. O tyto cíle usiluje spolek Czech Ladies Golf Association. Projekt je určený výhradně ženám, kterým přináší smysluplné propojení s dalšími hráčkami, pro něž se stal golf životním stylem.

Pro řadu žen je golf nejen oblíbenou sportovní aktivitou, ale stal se nedílnou součástí jejich života. Jelikož ale mezi členy českých klubů zpravidla převažují muži, často se hráčkám nedaří najít spřízněnou duši.

To chce změnit Czech Ladies Golf Association. Její snahou je vytvořit místo, kde by golfistky měly možnost vzájemného propojení a setkávání. Aktivitu podporuje také Česká golfová federace. Ta již v roce 2018 podepsala Chartu žen, kterou v Evropě rozvíjí partnerská organizace R&A. Od tohoto roku ČGF motivuje golfové kluby k zapojení do Dne žen na golfu a v červnu pravidelně vyzývá k pořádání akcí pro ženy. „Věříme, že ženy se rády schází v okruhu svých nejbližších přátel. Ztrácejí ostych, získávají větší sebevědomí. Sportovně založená hráčka je následně ambasadorkou klubového života. Proto podporujeme aktivitu CLGA, která může být společenstvím ambasadorek klubového života na jejich domácím hřišti,“ zmiňuje projektový manažer ČGF Tomáš Přikryl.

Jednou z hlavních aktivit CLGA je pořádání výhradně ženských turnajů. Těch by se v letošním roce mělo uskutečnit hned šest. „V rekreačním golfu mi chybí místo, kde se mohou potkávat sportovně založené ženy z celé České republiky. Proto chceme v rámci CLGA letos uspořádat turnaje, které by nás – ženy – mohly spojit napříč českými golfovými kluby. Vybrali jsme atraktivní hřiště, která lákají hráčky, a také partnery, kteří se rozhodli podpořit ženský golf,“ říká Darina Muchová, prezidentka CLGA, a dodává, že členky budou mít výhodnější cenu startovného.

První turnaj se hraje již 25. dubna v Berouně pod křídly společnosti Vodafone. Připraveno je i bohaté občerstvení, které bude na vyloženě dámském turnaji samozřejmostí. Více informací naleznete ZDE.

V budoucnu by CLGA také ráda pořádala různé vzdělávací kempy se zaměřením na zvládání konkrétních situací, které s golfem souvisejí. Sem patří například znalost pravidel, technické dovednosti, psychická odolnost či zvládání stresu při hře. „Vše záleží přímo na hráčkách, čím více nás bude, tím lépe se nám bude komunikovat s našimi partnery a pořádat další doprovodný program,“ dodává Muchová a zve všechny ženy, které milují golf, do Berouna.

Pro aktuální informace sledujte web clga.cz

Zdroj: ČGF.cz

PROSTOR PRO REKLAMU

PROSTOR PRO REKLAMU

Podobné články

CLGA_Finale-037
ČGF: CLGA- Just Ladies 2024 se rozrůstá na osm turnajů
Czech Ladies Golf Association na prahu nové sezóny těší nárůst...
IMG_4891
Druhý ročník CLGA je tady!
První ročník série turnajů Czech Ladies Golf Association (CLGA) ukázal,...
3244247210-0780-0226
Co jste možná nevěděli o ženském golfu a jedné z jeho nejslavnějších představitelek Mickey Wright
Pokud se vydáme po stopách našeho oblíbeného sportu do historie,...
2434634163-0780-0226
Golfový fitting pro ženy: Proč si přizpůsobit golfovou výbavu?
Golf je krásný sport, který si získává stále větší popularitu...