CLGA

Royal Beroun Golf Club

Royal Beroun Golf Club

O turnaji

Royal Beroun Golf Club je prestižní golfové hřiště, které má k ženskému golfu velmi blízko. Pyšní dlouholetým partnerstvím s Ladies European Tour, v jehož rámci se již několikátým rokem v Berouně pořádá dámský profesionální turnaj Tipsport Czech Ladies. Vedle krásného 18jamkového hřiště s neopakovatelnými výhledy areál disponuje driving rangem a tréninkovými plochami na putting a krátkou hru. Berounské hřiště patří k těm kratším v ČR, což mnoho hráčů oceňuje, jelikož je díky tomu až na pár výjimek velmi velkorysé.

Royal Beroun Golf Club presented by Vodafone

Je více než symbolické, že první letošní turnaj zahajujeme pod záštitou firmy Vodafone Czech Republic, která je telekomunikačním lídrem v Evropě. Vodafone dlouhodobě podporuje postavení žen nejen uvnitř firmy, ale i mimo ni. Mnoho let je zlatým signatářem Evropské charty diverzity, která podporuje a prosazuje rozmanitost na pracovišti. 

Jedna z oblastí, které se charta věnuje, je všestranná podpora zaměstnávání žen, budování jejich kariéry a skloubení práce s mateřstvím a péčí o rodinu. Ve Vodafonu najdete hned několik důkazů, že to s podporou žen myslí vážně. Podíl žen v nejvyšším vedení Vodafonu činí v současné době 40 %. Veškerá pracovní místa jsou nabízena na částečný úvazek a flexibilní forma práce je samozřejmostí. Všichni ve firmě mohou pracovat průměrně 60 % svého pracovního času kdekoliv mimo kancelář. Maminkám Vodafone dorovnává rozdíl mezi peněžitou pomocí v mateřství a mzdou nebo nabízí možnost fázovaného návratu do práce za plnou mzdu. Společnost podporuje vzdělávání žen v oblasti IT a boří stereotyp, že typický programátor, kodér nebo softwarový inženýr bývá zpravidla muž. A tady se nabízí paralela. Ve Vodafonu nevidí důvod, abychom na českých golfových turnajích vídali tak málo žen a chtějí jim pootevřít dveře. Proto se rozhodli podpořit ženskou golfovou asociaci a do turnaje posílají hned několik kolegyň.

Celý ročník turnajů CLGA se může uskutečnit jen s laskavým přispěním všech našich parnterů, za což jim patří poděkování.

Hřiště

Royal Beroun Golf Club je prestižní golfové hřiště které se pyšní dlouholetým partnerstvím s Ladies European Tour, díky kterému se již několikátým rokem v Berouně pořádá dámský profesionální turnaj Tipsport Czech Ladies. Hřiště disponuje driving rangem a stejně tak tréninkovými plochami na putting a krátkou hru. Berounské hřiště patří k těm kratším v ČR, což mnoho hráčů oceňuje, jelikož je díky tomu velmi velkorysé až na pár výjimek.

První devítka hřiště působí velmi klidně, nicméně hráči musí být i přes to ve střehu a nezanedbat náhodné outy a vodní překážky, například na jamkách číslo 4,5,7,8 a 9. První devítka je výrazně scorovací pro hráče s přesnou první ránou z týčka a šťastlivým citem pro putty. Jamka číslo 7, která se točí kolem klubovny, je krásný příklad toho jak na Berounu vzít štěstí do vlastních rukou. Jednoduše je zde potřeba zahrát ránu, takovou aby nebal příliš krátká a nepohltil jí rybník před fairway, ale také aby nebyla příliš dlouhá a nedoběhla až do outu za fairwayí. Pokud hráč obstojně tuto ránu docílí, má před sebou poněkud snadnou šanci na birdie.

Druhá devítka je poněkud rozdílná od té první a to v tom smyslu, že je zde víc překážek. Nejen že je zde převážná většina fairwayí a greenů obklopená lesem a stromy, je zde také o dost více heawy roughu, který může být pro mnohé z hráčů až osudný. Nejodpočinkovější jamka na této devítce je pro mnohé až par 3, jamka číslo 17. Tento nevinný par 3 vyžaduje od hráčů jen umístit míč první ránou na green a odejít zde se zeslouženým parem či birdie je samozřejmé.

Finálová jamka, nebo-li 18. jamka, je ta na kterou se mnozí hráči těší, už kvůli tomu, že je na dosah klubovna, ale také proto, že je zde rozmanitý výhled na Berounské okolí a na gofový areál. Na obtížnosti to 18. Jamce bohužel neubírá, protože je jednou z nejtěžších na hřišti. Hráči zde opět musí volit taktiku a to už z toho důvodu, že jsou zde fairwayové bunkery, ostrovní green a terasa klubovny s výhledem na green. Hráči se tedy pokouší o to, zjednodušit si co nejvíce příhru na green, jelikož dropování vody je něco, čemu se každý v tuto chvíli snaží předejít.

Přihlášení do turnaje:

https://www.cgf.cz/cz/turnaje/turnaje-vyhledavani/turnaj?id=803111478

 

Startovné

Pro členky CLGA: 1.500 Kč
Ostatní: 2.000 Kč

Kdy

30. dubna 2024
od 8:00
do 18:00

Kde

Royal Beroun Golf Club

PROSTOR PRO REKLAMU

Galerie

Nadcházející turnaje

Royal Beroun Golf Club
Royal Beroun Golf Club
Royal Beroun Golf Club je prestižní golfové hřiště, které má k ženskému golfu velmi blízko. Pyšní dlouholetým partnerstvím s...
30. dubna 2024
Karlštejn
Golf Resort Karlštejn
Golf Resort Karlštejn patří v ČR k nejznámějším hřištím a nepochybně díky svému působivému umístění s majestátní výhledem...
21. května 2024
pyšely
Loreta Golf Pyšely
Loreta Pyšely patří k mladším hřištím v ČR, jelikož bylo oficiálně otevřeno v roce 2013. Nic na tom...
11. června 2024
karlovy vary
Golf Resort Karlovy Vary presented by Thun 1794 a.s.
O turnaji Golf Resort Karlovy Vary je spojen s mnohaletou tradicí. Právě zde vznikaly úplně první začátky českého...
30. července 2024
panorama
Panorama Golf Resort Kácov
Pilsner Urquell a golf k sobě patří již desítky let. Díky spolupráci Pilsner Urquell s předními českými golfovými hřišti si mohou...
19. srpna 2024
nahled-marianske-lazne
Royal Golf Club Marianské Lázně
Pojďte si s námi zahrát nejstarší golfové hřiště u nás, které je ještě navíc Královské! Jeho počátky sahají...
13. září 2024
nahled-kynzvart
Golf Club Kynžvart
Golfový areál leží v překrásném prostředí historického zámeckého parku v anglickém stylu založeného 1821 kancléřem Metternichem. Resort je...
14. září 2024
albatross
Albatross Golf Resort
Hlavní partner turnaje:   Profimed se dlouhodobě a intenzivně věnuje podpoře zdraví a zdravého životního stylu. Převážně se...
1. října 2024